Logo
Mateřská škola Pod Náspem
Oficiální internetové stránky

Třída Myšky

Třída Myšky

mspodnaspem.mysky@mupe.cz

Věk:  2 - 3 roky

Učitelky:   Jana Nevoralová
 
                   Bc. Gabriela Bečková

Počet dětí: 18Charakteristika třídy:

V této třídě se v tomto školním roce schází jedenáct myšek a sedm myšáků. Tedy dohromady 18 úžasných dětí v rozmezí 2,5 až 3 let. Těm se každý den věnují paní učitelky Jana Nevoralová a Bc. Gabriela Bečková.

V prvních měsících se z důvodu věku dětí věnujeme adaptaci, která je zcela obvyklá a zároveň nezbytná. Snažíme se o co nejsnazší přechod z rodiny do sociálního prostředí třídy, poskytnout dítěti pocit jistoty a bezpečí. Společně objevujeme prostředí školky, seznamujeme se s kamarády, s režimem dne, ale také poznáváme nejbližší okolí a změny v přírodě. V průběhu roku si osvojujeme základy pravidel chování, sebeobsluhu, hygienu, stolování, oblékání a učíme se vnímat nejen své potřeby, ale i potřeby druhých.

V denních aktivitách je obsažena optimálně sestavená vzdělávací nabídka, která je předložena poutavou a zajímavou formou. Činnosti zahrnují dostatek pohybu, her na rozvoj tvořivosti a fantazie. Ústřední činností dětí však zůstává hra, která je provází celým dnem, prolíná se všemi činnostmi a je jí věnována mimořádná pozornost.

Naším cílem je, aby byly děti šťastné a spokojené, aby se cítily bezpečně a zažívaly pocit úspěchu.

 

Fotogalerie třídy: 
https://mspodnaspem.mspelhrimov.cz/ms-pod-naspem-fotogalerie/?id=15563

 

 

 

 

 

 

Přidáno 28. 8. 2021, autor: MŠ Pod Náspem

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru