Logo
Mateřská škola Pod Náspem
Oficiální internetové stránky

Třída Koťátka

Třída Koťátka

   

                                                                   

 

 

 

mspodnaspem.kotatka@mupe.cz

Věk dětí:  3-4 roky

Učitelka:  Bc. Šárka Chvalkovská

                  Lucie PražanováCharakteristika třídy:
 

V tomto školním roce dochází do naší třídy 13 kočiček a 8 kočičáků. Naše koťátka jsou 3-4 letá.  Nad těmito koťátky bedlivě dohlíží oči dvou kočiček paní učitelky Šárky Chvalkovské a paní učitelky Lucie Pražanové.

Děti si budou zvykat na novou třídu, do které přišli i noví kamarádi, budou prohlubovat a rozšiřovat své schopnosti v oblasti sebeobsluhy a zdravých návyků jako je hygiena, stolování, pitný režim aj.. Budeme podporovat rozvoj prosociálního chování tak, aby ve třídě panovala pohodová atmosféra, ve které se všichni budou cítit dobře.

Rozvoj dětské osobnosti probíhá v naší třídě hravou formou. Snažíme se vytvářet prostředí oproštěné od stresů, prostředí plné pohody a bezpečí. Hra pro nás zůstává v tomto věku hlavním prostředkem učení. Při učení budeme mít na paměti, že děti potřebují dostatek času i na snění a objevování světa po svém.

Vedeme děti ke zdravému pohybu vevnitř i venku. Posilujeme vědomí, že jsme součástí přírody, kterou budeme nejen bedlivě pozorovat v každé roční době, ale budeme se jí učit i ochraňovat.


Třída Koťátka se nachází v přízemí mateřské školy a skládá se z jedné místností - rozdělené na dvě části, v jedné časti se nachází koberec, kde je umístěn klavír a kde se odehrává převážná většina aktivit a her dětí, následně zde probíha i poobědový odpočinek. V druhé časti třídy jsou stolečky, kde probíhájí výtvarné aktivity, hry u stolečku a stravujeme se zde. 
Toalety jsou umístěny na chodbě a jsou společné se třídou Myšek. Šatna je umístěna na chodbě u třídy. 

 

Přidáno 26. 7. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru