Charakteristika

Mateřská škola je umístěna na okraji sídliště, velice blízko volné přírody. Byla postavena jako typizovaná stavba pro předškolní zařízení. Má čtyři pavilony spojené krytou spojovací chodbou. Z toho jeden pavilon je hospodářský – kuchyň, prádelna ( doplňková činnost), informační centrum pro pracovníky školy, dílna a sklady, ředitelna a ostatní prostory, které zajišťují servis pro pracovníky školy.

Mateřská škola byla otevřena v roce 1983 jako Spojené zařízení Jesle – mateřská škola. V roce 1990 byly jesle zrušeny a vznikla pouze šestitřídní mateřská škola. Ve školním roce 2010-2011 byla zrušena speciální třída a stala se další běžnou třídou.

Přízemí jednoho pavilonu je upraveno bezbariérově pro potřebu postižených dětí, zřízeno rehabilitační.

Od 1. ledna 2003 má škola právní subjektivitu a od srpna roku 2006 funguje jako odloučené pracoviště Mateřské školy Pelhřimov, Pražská 767.

obrazek

Součástí zařízení je i školní jídelna, kde se stravují děti i zaměstnanci školy. Doplňková činnost je uskutečňována v oblasti praní, žehlení a opravy prádla a to pro potřebu mateřských škol a školních jídelen v Pelhřimově.

V běžných třídách (Berušky, Štěnátka, Žabky, Krtečci, Ježci, Dráčci) jsou děti zařazovány podle věku ,ale také dle přání rodičů – sourozenci, kamarádi apod. (částečně heterogenní).

Mateřská škola je umístěna ve velmi pěkném prostředí, které je v klidné oblasti a v blízkosti přírody. Škola má rozsáhlou zahradu. Každá třída má vlastní pískoviště a různé pomůcky pro rozvoj pohybových aktivit dětí. V celém prostoru školní zahrady jsou vysázeny různé druhy dřevin, které dotvářejí ráz zahrady a pro děti vytvářejí stín.

Odkaz na fotogalerii

Přidáno 26. 7. 2016, autor: J4W Admin