Třída Ježečci

Charakteristika třídy:

• Ve třídě Ježečků je v letošním roce zapsáno 23 dětí (11 dívek, 12 chlapců ve věku 5– 6 let.)
  • Třída Ježečci se nachází v přízemí zelené budovy. Prostory třídy tvoří 2 části – první část je vybavena stolky s židličkami, skříně s otevřenými policemi umožňující volný přístup k hračkám a potřebám k výtvarným a pracovním činnostem a tematické hrací koutky. V této části se také nachází dřevěný patrový domeček pro všestranné využití. Prostory druhé části slouží mimo volné hry k pohybovým aktivitám a odpočinku dětí. Třída je vybavená klavírem a má vlastní sociální zázemí a šatnu. K naší třídě patří venkovní terasa.

Na co se tento školní rok zaměříme:

• Stěžejně se zaměříme na přípravu dětí k zápisu do základní školy a samotný vstup do školy. Budeme podporovat všestranný rozvoj dětí ve všech oblastech vzdělávání.
  • Na rozvoj samostatnosti, empatie a vzájemného respektu mezi dětmi. Naším cílem bude vytvoření přátelského a příjemného klima ve třídě.
  • Rozvoj pohybových dovedností /hrubé i jemné motoriky/, pohybové vyžití dětí
  • Rozvoj komunikačních dovedností a mluveného projevu /výslovnosti, slovní zásoby/
  • Rozvíjení hudebních, hudebně-pohybových, výtvarných a pracovních činností
  • Rozvoj předčtenářské gramotnosti a vytváření vztahu dětí ke knize. Budeme spolupracovat a navštěvovat městskou knihovnu.
  • Rozvoj environmentálního cítění, vytváření a prohlubování vztahu k živé a neživé přírodě, její ochraně. K našim činnostem budeme využívat terasu, která je součástí naší třídy.

Učitelky:

• Bc. Mirka Nováková